فروش انواع فلنج فولادی و فلنج استیل

تامین تجهیزات مورد نیاز صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

یکی از زمینه های فعالیت شرکت رادان ، فروش فلنج در سایزها و متریالهای مختلف ساخت کمپانیهای معتبر اروپایی و کره ای میباشد.
 علاوه بر تامین انواع فلنج فولادی و فلنج استیل، این شرکت در زمینه تامین سایر اقلام پایپینگ از جمله انواع اتصالات و شیرآلات از برندهای معتبر نیز فعالیت دارد.

رنج متنوعی از اقلام مذکور در انبار مرکزی شرکت در منطقه باقرشهر تهران موجود و آماده تحویل فوری میباشد.

 شرکت رادان کالا تجهیز، به عنوان شرکت تایید شده در فهرست منابع وزارت نفت در زمینه تامین اقلام پایپینگ و تجهیزات مونیتورینگ خودرگی و تست و ابزار دقیق، سابقه درخشانی در همکاری با شرکتهای زیر مجموعه وزارت نفت دارد.

 

کاربرد فلنج ها

از اتصالات فلنجی در جایی استفاده میشود که استفاده از رزوه مناسب نباشد و همچنین برای مونتاژ نمودن دستگاه ها ، شیرها و نظایر آنها بر روی ظروف تحت فشار و یا خطوط لوله به کار میروند.

فلنج ها اصولا حلقه ای شکل و به وسیله فورج کردن یا ریخته گری فولاد ساخته میشوند و به وسیله جوش، روزه و یا اتصالات لب به لب به لوله ها متصل میگردند.

اتصال فلنجی تشکیل شده از دو فلنج و یک واشر (گسکت) بین سطوح آنها میباشد که به وسیله پیچ و مهره به یکدیگر محکم میچسبند.

یک فلنج توسط پیچ و مهره به فلنج یک اتصال و یا ولو دیگر که توسط رزوه و یا جوش به انتهای لوله متصل شده است ، وصل میشود و با این روش یک اتصال محکم تشکیل میشود. شرکت رادان در زمینه فروش فلنج آماده رفع نیاز عزیزان میباشد.

مزیت فلنج فولادی و یا فلنج استیل، راحتی در مونتاژ و دمونتاژ کردن آنها است و از معایب آن سنگین بودن آنها نسبت به سیستمهای مشابه جوش شده میباشد.

مشخصات فلنجهای فولادی در استاندارد ASME b16.5 قابل دسترسی میباشد

فلنج گلودار جوشی (WELDING NECK FLANGE) 

این نوع فلنج دارای گلویی ( NECK) میباشد و به همراه اتصالات جوشی به کار میرود. از ویژگی فلنج گلودار، تحمل فشاری و نیروی بالای آن است. تغییر تدریجی ضخامت از نشیمنگاه فلنج تا لبه جوش شده آن به لوله توسط مخروط، باعث استحکام در اتصال فلنج به لوله همانند دیگر نقاط جوش شده و خود لوله میگرد. از این رو در شرایط سخت کاری، فشار بالا، دماهای زیر صفر و یا دماهای بسیار بالا، استفاده از این نوع فلنج ها ترجیح داده میشود.

فلنجهای WELD NECK بلند عمدتا جهت مخازن و نازل های تجهیزات استفاده میشود و به ندرت جهت لوله ها بکار میرود.  

WELDING NECK FLANGE

فلنج اسلیپان (SLIP-ON FLANGE)

در این فلنج گلویی وجود ندارد و این اتصال جهت فلنج کردن خطوط با فشار کم مناسب میباشد. در اتصال با فلنج اسلیپان (SLIP-ON) ، از داخل فلنج و بیرون آن باید اتصال جوش انجام شود.

این فلنج مقاومت کمی در برابر شوک و ارتعاش دارد و کمی باعث از بین رفتن نظم در سطح داخلی لوله میشود. در مقایسه با فلنج WELD NECK ، مقاومت فلنج اسلیپان تحت فشار داخلی تقریبا یک سوم و عمر خستگی آن نیز حدود یک سوم است.

اتصال فلنج اسلیپان به زانو یا سه راهی غیر ممکن است زیرا این اتصالات انتهای مستقیم ندارند و بر روی فلنج لغزش میکنند.از معایب این فلنج این است که اصولا ابتدا لوله ها باید جوش داده شوند و سپس اتصالات با آن تنظیم شوند . اتصال فلنج و زانو یا فلنج و یک سه راهی ممکن نیست زیرا اتصالات نامبرده یک انتهای مستقیم و راست ندارند وموجب لغزش بر روی فلنج میگردند

 

فلنج جوشی ساکت ولد(SOCKET WELD FLANGE)

در فلنج ساکت ولد ، اتصال فلنج به لوله از طریق جوش فیلت و از سمت بیرون صورت میگیرد البته باید یک فاصله ای بین فلنج و لوله باشد و سپس جوشکاری را انجام داد که در استاندارد ASME B31.11998  روش آماده سازی برای جوشکاری توضیح داده شده است. هدف از ایجاد این فاصله که  فاصله انبساطی نامیده میشود، کم کردن تنش های جوشکاری است که معمولا در ریشه جوش تشکیل میشود

در لوله کشی های استنلس استیل که حاوی سیال خورنده هستند، همین فاصله انبساطی باعث ایجاد مشکلهای خورندگی میشود و به همین دلیل در این موارد از فلنج ساکت ولد نمیشود استفاده کرد.

SOCKET WELD FLANGE

فلنج لبه دار ( LAP-JOINT FLANGE ) یا کف رینگ و فلنج ته کوب (STUD END)

در مواردی که از لوله های گران قیمت نظیر لوله های استنلس استیل استفاده میشود، استفاده از فلنج گلودار WELDING NECK بسیار غیر اقتصادی و گران تمام میشود لذا برای حل این مشکل در فلنج LAP JOINT و فلنج  STUD END استفاده میشود که در آن فلنج STUD END را از جنس لوله گران قیمت میسازند و فلنج را از جنس کربن استیل و چون تنها STUD END به لوله اصلی جوش میخورد از لحاظ مسائل خوردگی نیز مشکلی پیش نمیاید.

در این روش ، لوله معمولا به انتهای فلنج STUD END جوش داده میشود و فلنج لب جوینت با آزادی میتواند حول انتهای STUD END چرخش داشته باشد و در نتیجه نگرانی جهت تنظیم سوراخهای پیچها وجود نخواهد داشت

همچنین در جاهایی که تنظیم سوراخهای پیچ دشوار است این فلنج مفید میباشد، مانند اتصال به نازلهای فلنجی مخازن

فلنجهای رزوه ای (THREAD FALNGE) یا فلنج پیچی

در درون فلنجهای رزوه ای ، اتصال فلنج به لوله از طریق رزوه انجام میگیرد و در حقیقت لوله درون فلنج پیچ میشود و از مزایای مهم فلنجهای رزوه ای ، عدم نیاز به جوشکاری است. البته در فشارهای بالا و جهت اطمینان از آب بندی، یک پاس جوش آبندی هم صورت میگیرد.

فلنجهای رزوه ای بیشتر در سایزهای پایین تولید میشود

فلنج کور (BLIND FLANGE)

فلنج های کور، هیچ سوراخی ندارند و یک صفحه گرد بسته هستند. از فلنج کور برای بستن انتهای مسیرها استفاده میشود و در خط لوله، دهانه منبع تحت فشار و شیرآلات کاربرد دارد. فشار وارد شده به فلنج و پیچ در فلنجهای BLIND از تمامی فلنجهای دیگر بیشتر میباشد و بیشترین فشار به سطح مرکزی فلنج وارد میشود. 

FLAT FACE

در این نو فلنجها سطح تماس فلنج با ماشین کاری صاف شده است. بیشترین استفاده از فلنج مسطح برای اتصال به فلنج ها غیر فولادی پمپ ها و سایر تجهیزات و نیز اتصال شیرها و اتصالات چدنی کلاس 125 است. فلنج های FLAT FACE یا فلنج مسطح به همراه واشرهایی به کار میرود که قطر خارجی آن با فلنج برابر است.

RAISED FACE

در فلنجهای RAISED FACE که متداولترین نوع فلنج میباشند، قسمتی از سطح فلنج برجسته میباشد که باعث جلوگیری از نشت مواد میگردد. این برآمدگی دارای ارتفاع 1/16 INCH برای فلنجهای کلاس 150و 300 و ارتفاع ¼ INCH برای سایر کلاسها میباشد. میزان بالاآمدگی برابر با سطح تماس گسکت میباشد.

RING TYPE JOINT 

فلنج RTJ گرانترین نوع فلنج است و بهترین نوع برای سرویسهای دما بالا ( معمولا بالاتر از 427 درجه سلسیوس)  و فشار بالا ( بالاتز از کلاس 600) میباشد. برای کلاسهای بالاتز از 900 که نیاز به آب بندی کاملی هست از فلنجای RTJ استفاده میشود.

MALE AND FEMALE FACING

فلنجای نر و مادگی در سایزهای بزرگ و کوچک تولید میشوند. قسمت مادگی دارای عمقی به اندازه 3/16 اینچ و قسمت نری دارای برجستگی به ضخامت ¼ اینچ میباشد. سطوح قسمتهای نری و مادگی ماشین کاری شده و کاملا صاف هستند. همانند فلنجهای با سطوح برجسته ، برای سایزهای بزرگ بیشتر از گستکتهای فلزی استفاده میشود.

TONGUE AND GROOVE FACE

فلنجهای زبان وشیار، در سایزهای بزرگ و کوچک تولید میشوند. تفاوت آنها با فلنجهای نری مادگی در اینجاست که در این نوع ، قطر داخلی شیار و زبانه همانند نوع نری و مادگی تا قطر داخلی فلنج پیشروی نکرده است، از این رو گسکت در فضای بین قطر خارجی و قطر داخلی شیار جا میگیرد و این خود باعث محفوظ ماندن گسکت در برابر خوردگی و پوسیدگی ناشی از تماس با مایعات داخل لوله میشود.

با توجه به فضای کم شیار و در نتیجه پهنای کم گسکت در ساختار فلنج های زبان و شیار، میتوان با نیروی پیچ کمتری فشار بیشتری بر گسکت اعمال کرد و از این رو با استفاده از یک گسکت ساده و مسطح به یک اتصال محکم رسید.

کارشناسان شرکت رادان آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان در خصوص فروش فلنج و آماده دریافت نظرات و پیشنهادات شما هستند.

مقالات

مقالات مرتبط
دی ۲۷, ۱۳۹۷

تولید قیر پی جی برای اولین بار توسط شرکت نفت پاسارگاد

تولید قیر جدید و مطابق با استانداردهای جهانی با نام +PG توسط شرکت نفت پاسارگاد شرکت نفت پاسارگاد توانسته است علاوه بر تولید قیر بر اساس […]
دی ۲۷, ۱۳۹۷
پتروشیمی خراسان

رتبه نخست تولید در صنعت پتروشیمی، توسط پتروشیمی خراسان

پتروشیمی خراسان در آذرماه امسال، توانست در میزان تولید به نسبت ظرفیت اسمی، رتبه نخست را از آن خود کند. این شرکت با ۱۰۷٫۵ درصد تولید […]
دی ۲۳, ۱۳۹۷
استاندارد ابعادی فلنج کور طبق asme b16.5

استاندارد ابعاد فلنج های BLIND

Fusce dictum nisl magna, id tempus amet. Suspen disse potenti. Quisque et leo sed.
دی ۲۳, ۱۳۹۷
ابعاد فلنج اسلیپان طبق استاندارد asme b16.5

استاندارد ابعاد فلنج های SLIP ON

Fusce dictum nisl magna, id tempus amet. Suspen disse potenti. Quisque et leo sed.
دی ۲۳, ۱۳۹۷
ابعاد فلنج ساکت ولد طبق استاندارد asme b16.5

استاندارد ابعاد فلنج های Socket Weld

Fusce dictum nisl magna, id tempus amet. Suspen disse potenti. Quisque et leo sed.
دی ۲۳, ۱۳۹۷
ابعاد فلنج لبه دار طبق استاندارد asme b16.5

استاندارد ابعاد فلنج های LAP JOINT

Fusce dictum nisl magna, id tempus amet. Suspen disse potenti. Quisque et leo sed.
دی ۲۳, ۱۳۹۷
ابعاد فلنج RTJ طبق استاندارد asme b16.5

استاندارد ابعاد فلنج های RTJ

Fusce dictum nisl magna, id tempus amet. Suspen disse potenti. Quisque et leo sed.
دی ۱۳, ۱۳۹۷

تولید بنزین پالایشگاه های ستاره خلیج فارس به ۴۰ میلیون لیتر در روز میرسد

طبق گزارش مدیر عامل پالایشگاه ستاره خلیج فارس، تولید بنزین یورو ۵ در این پالایشگاه تا یک ماه دیگر از ۴۰ میلیون لیتر در روز نیز […]
مهر ۱۷, ۱۳۹۷

عرضه ارز پتروشیمی ها در سامانه نیما از ۴ میلیارد یورو عبور کرد

در پی سیاستهای جدید بانک مرکزی و پیگیریهای صورت گرفته و با هدف کاهش نرم ارز در کشور و آرام کردن جو ایجاد شده، مجموع ارز […]
بهمن ۱۵, ۱۳۹۵
ابعاد فلنج گلودار طبق استاندارد asme b16.5

استاندارد ابعاد فلنج های Weld Neck

Fusce dictum nisl magna, id tempus amet. Suspen disse potenti. Quisque et leo sed.