فروش انواع اتصالات و فیتینگ فولادی و استیل

تامین تجهیزات مورد نیاز صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

از دیگر فعالیتهای شرکت رادان ، فروش اتصالات و فیتینگ میباشد. همچنین این شرکت در زمینه تامین سایر اقلام پایپینگ از جمله انواع فلنج و شیرآلات از برندهای معتبر نیز فعالیت دارد.

در زمینه فروش اتصالات فولادی و اتصالات استیل، رنج متنوعی از اقلام مذکور در انبار مرکزی شرکت در منطقه باقرشهر تهران موجود و آماده تحویل فوری میباشد.

 شرکت رادان کالا تجهیز، به عنوان شرکت تایید شده در فهرست منابع وزارت نفت در زمینه تامین اقلام پایپینگ و تجهیزات مونیتورینگ خودرگی و تست و ابزار دقیق، سابقه درخشانی در همکاری با شرکتهای زیر مجموعه وزارت نفت دارد.

 

 کاربرد اتصالات (فیتینگ)

اتصالات به لوله یا شیر بسته میشود و جهت تغییر مسیر، تغییر سایز، مسدود کردن، گرفتن انشعاب از خط اصلی و یا اتصال جهت ادامه لوله کشی به کار میرود.

از آنجا که فیتینگ ها نیز جزئی از سیستم لوله کشی هستند، باید از لحاظ مشخصات جنسی و حد تحمل فشار و دما (RATING) با لوله مطابقت داشته باشند.

نحوه اتصال در فیتنگ ها

اتصال فیتینگ به سایر لوله کشی، میتواند به سه روش روزه ای (THREAD)، سوکتی (SOCKET)، و یا جوشی (BUT WELD) صورت گیرد. معمولا برای سایزهای کوچکتر یا مساوی 2 اینچ از اتصالات روزه ای و سوکتی و برای سایزهای بالاتر از اتصالات جوشی استفاده میشود.

اتصالات سوکتی به دلیل نداشتن نشتی، معمولا برای خطوط حاوی مواد اشتعال زا، سمی و گران به کار میرود. همچنین برای خطوط بخار با فشار 300-600 Psi نیز استفاده دارد.

کلاس (RATING)

فیتینگها بر اساس محدوده دما و فشار سیال عبور کننده، کلاسهای مختلفی دارند. اتصالات رزوه ای دارای مشخصه های کلاس فشاری 2000، 3000 و 6000 و اتصالات سوکتی دارای مشخصه کلاس فشاری 3000 ، 6000 و 9000 میباشند

اتصالات مورد استفاده جهت تغییر مسیر خطوط

زانویی (ELBOW):

زانویی یا ELBOW جهت تغییر مسیر لوله اصلی به میزان 45 یا 90 درجه به کار میرود.

اگر شعاع چرخش زانویی 1.5 برابر قطر نامی لوله باشد به آن زانویی شعاع بلند (LONG RADIUS) و اگر شعاع چرخش یک برابر با قطر نامی لوله باشد به آن زانویی شعاع کوتاه (SHORT RADIUS) گویند که به سه صورت اتصال انتهای سوکتی، جوشی و رزوه ای موجود هستند.

 

زانویی 180 درجه (RETURN):

.این نوع زانویی، جهت جریان را 180 درجه تغییر میدهد و در ساخت کویلهای حرارتی، خروجی هوای مخازن و غیره بکار میرود

اتصالات مورد استفاده جهت تغییر سایز خطوط

 

کاهنده (REDUCER):

فیتینگ کاهنده ( ردیوسر)، اتصال بین یک لوله بزرگتر و یک لوله کوچکتر را برقرار میکند. در دو نوع هم مرکز (CONCENTERIC CNETER) و خارج از مرکز (ECCENTRIC CENTER) موجود میباشد. کاهنده خارج از مرکز به دو نوع بالا تخت (T.O.F) و پایین تخت (B.O.F) تقسیم میشوند و در جاهایی که لازم است ارتفاع بالا یا پایین خط ثابت نگه داشته شود به کار میرود. به عنوان مثال در ورودی پمپ ها جهت جلوگیری از پدیده کاویتاسیون. 

سوئیج نیپل (SWAGE NIPPLE):

نوعی فیتینگ کاهنده است که جهت برقراری اتصال بین یک لوله بزرگتز از 2 اینچ به لوله کوچکتر از 2 اینچ بکار میرود.

REDUCER INSERT:

یک اتصال دهنده است که جهت اتصال یک لوله سایز کوچک به یک فیتینگ سایز بزرگتر به کار میرود. از REDUSER INSERT نوع SOCKET-ENDED میتوان جهت کاهش قطر به مقدار دلخواه استفاده کرد.

کوپلینگ کاهنده (REDUCER COUPLING):

لوله های رزوه شده با سایزهای متفاوت را به هم متصل میکند. این اتصال را با هر مقدار کاهش قطر به وسیله سوراخکاری و قلاویزکاری قطعات فورج شده میتوان تولید کرد.

فروش اتصالات مورد استفاده جهت انشعاب گیری

سه راهی Tee نوع مستقیم وکاهنده

این سه راهی ها برای انشعاب گیری 90 درجه از لوله اصلی به کار میروند. به سه راهی ای که قطر انشعاب آن با قطر خط اصلی یکی باشد، سه راهی مستقیم و به سه راهی که قطر انشعاب آن با قطر خط اصلی متفاوت باشد، سه راهی کاهنده گویند. نکته اصلی در مورد سه راهی کاهنده اینست که معمولا قطر انشعاب نمیتواند کمتر از نصف قطر لوله اصلی باشد. در چنین مواقعی به دلیل هزینه بالای تولید سه راهی، از Olet استفاده میشود.

HALF COUPLING:

هاف کوپلینگ یک نوع از اتصالات است که انشعاب گیری از لوله اصلی یا اتصال به مخازن جهت نصب ابزار دقیق، یا نازلهای مخازن به کار میرود و دارای انتهای تخت میباشد که امکان اتصال انشعاب بین لوله های با اختلاف سایز بالا را فراهم می آورد.

خانواده اولت (Olet)

ولدولت (WELDOLET)

یک انشعاب 90 درجه هم سایز یا کوچکتر روی لوله مستقیم ایجاد میکند. توسط آنها میتوان به انشعابات کوچکتری نسبت به سه راهی ها دست یافت. انتهای این اتصال انحنای دارد که اتصال برای انشعاب لوله های تقریبا هم سایز را فراهم میکند. اتصال این نوع اولت به صورت جوشکاری لب به لب میباشد به همین دلیل است که یک سر اولت سنگ کاری شده.

البولت (ELBOLET)

یک انشعاب کاهنده مماس بر زانویی های شعاع بلند و شعاع کوتاه ایجاد میکند. فیتینگ البولت به صورتهای لب به لب، ساکتی و رزوه ای و در کلاسهای 3000 و 6000 تولید میشود.

لترولت (LATROLET)

یک انشعاب 45 درجه کاهنده بر روی لوله های مستقیم و به صورت لب به لب ایجاد میکند. فیتینگ لترولت در کلاسهای 3000 ، 6000 تولید میشود.

سوئیپ اولت (SWEEPOLET)

 یک انشعاب 90 درجه کاهنده بر روی لوله اصلی ایجاد میکند که در ابتدا جهت لوله های فشار بالا که در خطوط انتقال نفت و گاز به کار میروند تولید گردید. این نوع انشعاب جریان یکنواخت و توزیع تنش بهینه را به همراه خواهد داشت.

ساکولت (SOCKOLET)

یک انشعاب 90 درجه هم سایز یا کوچتر بر روی لوله مستقیم از نوع اتصال ساکتی ایجاد میکند. ساکولت های کف تخت جهت انشعاب گیری از سرپوش لوله ها و سر مخازن موجود میباشند. فیتینگ ساکولت در کلاسهای 3000 ، 6000 و 9000 تولید میشود.

 

اتصالات مورد استفاده جهت مسدود کردن مسیر

CAP

برای مسدود کردن انتهای لوله از آن استفاده میشود. برای لوله های با سر تخت از cap جوشی و برای لوله با سر پیچی از cap پیچی استفاده میشود.

PLUG

برای مسدود کردن مسیر لوله کشی استفاده میشود و از نوع رزوه ای میباشد.

اسپکتکل بلایند (ESPECTACLE BLIND)

فیتینگ SPECTACLE BLIND وسیله ای است جهت جلوگیری از نشتی و بستن جریان با اطمینان بیشتر، از لحاظ ایزوله شدن و کم هزینه تر نسبت به شیرآلات در خطوط لوله که در موارد ذیل کاربرد دارد. در مواردی که نیاز به تعمیر و نگهداری متناوب وجود داشته باشد و خطر عبور مواد اشتعال زا یا سمی از شیرآلات وجود داشته باشد. هنگامی که میخواهند مسیر را ببندند قسمت کور را در مسیر قرار میدهند و هنگام باز کردن قسمت باز را میگذراند.

کارشناسان شرکت رادان آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان در خصوص فروش اتصالات و فروش فیتینگ و آماده دریافت نظرات و پیشنهادات شما هستند.

مقالات

مقالات مرتبط
دی ۲۷, ۱۳۹۷

تولید قیر پی جی برای اولین بار توسط شرکت نفت پاسارگاد

تولید قیر جدید و مطابق با استانداردهای جهانی با نام +PG توسط شرکت نفت پاسارگاد شرکت نفت پاسارگاد توانسته است علاوه بر تولید قیر بر اساس […]
دی ۲۷, ۱۳۹۷
پتروشیمی خراسان

رتبه نخست تولید در صنعت پتروشیمی، توسط پتروشیمی خراسان

پتروشیمی خراسان در آذرماه امسال، توانست در میزان تولید به نسبت ظرفیت اسمی، رتبه نخست را از آن خود کند. این شرکت با ۱۰۷٫۵ درصد تولید […]
دی ۲۳, ۱۳۹۷
استاندارد ابعادی فلنج کور طبق asme b16.5

استاندارد ابعاد فلنج های BLIND

Fusce dictum nisl magna, id tempus amet. Suspen disse potenti. Quisque et leo sed.
دی ۲۳, ۱۳۹۷
ابعاد فلنج اسلیپان طبق استاندارد asme b16.5

استاندارد ابعاد فلنج های SLIP ON

Fusce dictum nisl magna, id tempus amet. Suspen disse potenti. Quisque et leo sed.
دی ۲۳, ۱۳۹۷
ابعاد فلنج ساکت ولد طبق استاندارد asme b16.5

استاندارد ابعاد فلنج های Socket Weld

Fusce dictum nisl magna, id tempus amet. Suspen disse potenti. Quisque et leo sed.
دی ۲۳, ۱۳۹۷
ابعاد فلنج لبه دار طبق استاندارد asme b16.5

استاندارد ابعاد فلنج های LAP JOINT

Fusce dictum nisl magna, id tempus amet. Suspen disse potenti. Quisque et leo sed.
دی ۲۳, ۱۳۹۷
ابعاد فلنج RTJ طبق استاندارد asme b16.5

استاندارد ابعاد فلنج های RTJ

Fusce dictum nisl magna, id tempus amet. Suspen disse potenti. Quisque et leo sed.
دی ۱۳, ۱۳۹۷

تولید بنزین پالایشگاه های ستاره خلیج فارس به ۴۰ میلیون لیتر در روز میرسد

طبق گزارش مدیر عامل پالایشگاه ستاره خلیج فارس، تولید بنزین یورو ۵ در این پالایشگاه تا یک ماه دیگر از ۴۰ میلیون لیتر در روز نیز […]
مهر ۱۷, ۱۳۹۷

عرضه ارز پتروشیمی ها در سامانه نیما از ۴ میلیارد یورو عبور کرد

در پی سیاستهای جدید بانک مرکزی و پیگیریهای صورت گرفته و با هدف کاهش نرم ارز در کشور و آرام کردن جو ایجاد شده، مجموع ارز […]
بهمن ۱۵, ۱۳۹۵
ابعاد فلنج گلودار طبق استاندارد asme b16.5

استاندارد ابعاد فلنج های Weld Neck

Fusce dictum nisl magna, id tempus amet. Suspen disse potenti. Quisque et leo sed.